بیوگرافی اعضای کمیته کارت پستال های تاریخی

بیوگرافی اعضای کمیته کارت پستال های تاریخی

انجمن مجموعه داران ایران

بابک روح الامینی

سید بابک روح الامینی

متولد : استان خراسان رضوی،شهرستان سبزوار تاریخ تولد ۰۱/۰۷/۱۳۶۰

سوابق تحصیلی و علمی

کارشناسی رشته : تاریخ ، دانشگاه :     دانشگاه تهران

 

تاریخ شروع ۱۳۷۹ تاریخ اتمام ۱۳۸۳

کارشناسی ارشد : رشته : تاریخ ایران اسلامی مطالعات خلیج فارس دانشگاه تهران  تاریخ شروع ۱۳۸۴ تاریخ اتمام ۱۳۸۷

موضوع رساله :

سیاستهای ایران در خلیج‌فارس از ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ تا ۲۲ بهمن ۱۳۵۷

دکتری : تاریخ ایران اسلامی  دانشگاه محل تحصیل : دانشگاه تربیت مدرس  تاریخ شروع ۱۳۸۸ تا کنون

موضوع رساله :

فرایند تحول جرم و مجازات در دوره قاجاریه و علل و عوامل موثر بر آن ( ۱۲۱۰-۱۳۲۴ )   

حوزه پژوهشی

  • تاریخ اجتماعی ایران در دوره قاجاریه
  • پژوهش پیرامون تاریخ تصویری ایران با تکیه بر عکس­ها و کارت پستال­های تاریخی ( از سال ۱۳۸۹ به طور مستمر و پیوسته با همکاری با مرکز میراث تصویری به مدیریت مهرداد اسکویی در این زمینه به پژوهش پرداخته ام که حاصل آن تألیف کتبی پژوهشی مختلف می­باشد

 ———————————————————————————————–

سام شمس آبادی

آقای سام شمس آبادی متولد سال ۱۳۵۸ در شهر زندربورگ – دانمارک‌. از سنّ ۹ سالگی وارد عرصه دنیای فیلاتلیک شد. مجموعه دار تمبر، پاکت نامه و پست کارت و اسناد قدیمی‌ هر چیزی که مربوط به دنیای پست و تلگراف شود. در سنّ ۲۰ سالگی برای ادامه تحصیلات وارد شهر بروکسل بلژیک شد.

 متخصص پست کارت‌های ایرانی‌ و  پژوهشگر و محقق  در مورد پستال هیستوری ایران .با آغازی دوباره از سال ۲۰۰۲ بطور حرفه‌ای پست کارت‌های تصویری ایران را جمع آوری می‌کند. 

عضو   Belgian Philatelic Study Circle

عضو ثابت انجمن تمبر ایران و ایرانیان فیلاتلیک.

برگزار کننده چندین نمایشگاه بین‌المللی فیلاتلیک در پاریس و بروکسل.

بنیانگذار آریا فیلاتلیک (ARYA Philatelic) در سال ۲۰۰۷ میلادی.

مجموعه ایشان شامل دوره قاجار و پهلوی اول می‌باشد.

 ———————————————————————————————–

مهرداد اسکویی

مهرداد اسکویی متولد ۱۳۴۸ تهران، مستند ساز، عکاس و پژوهشگر اسناد تصویری ایران و فارغ‌التحصیل کارگردانی سینما است. او تحصیلاتش را در دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر کامل کرد. وی جزو هیئت موسس «موسسه انسان شناسی و فرهنگ» و مشاور ارشد دو گروه فیلم مستند و عکس مستند در این سایت است. همچنین وی جایزه چهره فرهنگی سال جهان را به انتخاب نهاد فرهنگی Prince Claus هلند در سال ۲۰۱۰ را به خود اختصاص داد. در حال حاضر وی رییس کمیته کارت پستال های تاریخی انجمن مجموعه داران ایران و مدیر مرکز پژوهشی میراث تصویری نیز می باشد.

.

در زمینه مجموعه داری وی از سال ۱۳۸۴ به صورت جدی و حرفه ای به جمع آوری شیشه های عکاسی، عکس های تاریخی و کارت پستال های تاریخی با موضوع ایران و جهان اسلام مشغول است. تاکنون چندین نمایشگاه کارت پستال های تاریخی برگزار نموده و نیز با همکاری پژوهشگران و نویسندگان نخبه ایرانی با موضوع کارت پستال های تاریخی چندین کتاب منتشر نموده و یا در دست انتشار دارد. مچموعه کارت پستال های وی شامل کارت پستال های قاجاریه، پهلوی اول، پهلوی دوم و جمهوری اسلامی می باشد.

 ———————————————————————————————–

ناصرالدین حسن زاده

آقای ناصرالدین حسن زاده متولد سال ۱۳۳۶ در شهر تبریز٫ وی در حدود ۲۵ سال سابقه مجموعه داری اسناد تاریخی ایران دارد و تاکنون چندین نمایشگاه اسناد تاریخی و کارت پستال در تهران و بعضی از شهرستان ها برگزار نموده است. مجموعه کارت پستال های وی شامل کارت پستال های قاجاریه و پهلوی اول می باشد

———————————————————————————————–

کامران نجف زاده

آقای کامران نجف زاده متولد سال ۱۳۴۷ در شهر تهران دارای مدرک تحصیلی لیسانس در رشته پرستاری. وی شانزده سال است که به جمع آوری عکس های قدیمی و کارت پستال مشغول می باشد و تاکنون چندین نمایشگاه عکس های قدیمی و کارت پستال در تهران برگزار نموده است. مجموعه کارت پستال های وی شامل کارت پستال های قاجاریه و پهلوی اول می باشد

———————————————————————————————–

آرمین شهریاری

آقای آرمین شهریاری متولد سال ۱۳۴۳ در شهر کرمان. سابقه مجموعه داری وی به ۳۰ سال پیش برمی گردد که با جمع آوری کارت پستال های خارجی شروع شد و بعدتر در زمینه های دیگر از جمله تابلوهای نقاشی ادامه یافت. مجموعه کارت پستال های ایرنی وی در بر گیرنده دوره های قاجاریه، پهلوی اول و پهلوی دوم است و مجموعه کارت پستال های خارجی وی کارت های اوایل قرن بیستم را شامل می شود.